نیل زاگرس البرز تولید کننده دستگاه شیرینگ پک

بررسی انواع مختلف تونل های شرینک پک

اگر در حال خرید از سازندگان دستگاه تونل شرینک هستید ، انواع مختلفی از ماشین آلات را خواهید دیدبرخی از ماشین ها با بخار کار می کنندگروه دیگر از هوای گرم استفاده می کنندهر نوع تونل شرینک برای کار در برنامه های خاص طراحی شده است.

استفاده از تونل شیرینگ پک اشتباه برای کاربرد نادرست می تواند منجر به مشکلات مختلف ناخواسته مانند ضایعات ، خرابی ، تعمیرات پرهزینه و صدمات احتمالی شودهنگام خرید دستگاه شیرینگ پک ، سوالات زیادی در مورد تجهیزات خواهید داشت.

 در پایان ، فقط باید بدانید کدام نوع تونل کوچک کننده برای محصولات شما مناسب استخوشبختانه برای شما ، این یک فرآیند نسبتاً آسان وجود دارد که پس از انجام یک تمرین کوچک ، بهترین دستگاه را برای نیازهای خود شناسایی می‌کنید!

 

بسته بندی صنعتی چندین نسل است که با تونل های کوچک کننده کار می کنددر این مدت ، ما در زمینه انواع و مدل های مختلف تونل های کوچک کننده ، متخصص شدیم.

با اطلاعات موجود در این مقاله ، شما قادر خواهید بود ماشین آلات مناسب برای کاربردهای تونل کوچک و نیازهای بسته بندی محصول خود را انتخاب کنید.

تونل شرینک دقیقاً چیست؟

 تونل شیرینگ (که معمولاً به عنوان تونل حرارتی نیز شناخته می شود) یک تونل فلزی است که در بالا قرار دارد که در اطراف یک نوار نقاله ساخته شده است این تونل دارای یک عنصر گرم کننده است که محصولات را در حین حرکت در دستگاه گرم می کندمحصولات شما از طریق تونل لیبل شیرینگ منتقل می شوند و با یک فیلم شیرینگ شل پوشانده شده اندهنگامی که محصولات شما از عناصر گرمایشی عبور می کنند ، فیلم هنگام قرار گرفتن در معرض گرما به طور یکنواخت در اطراف آن جمع می شود.

 انواع مختلف تونل های شرینک پک

 تونل های شیرینگ بخار

 تونل های کوچک کننده بخار به جای هوای گرم از بخار برای تولید گرمای مورد نیاز برای کوچک شدن بسترهای پلاستیکی روی محصولات استفاده می کنندتونل های بخار بیشتر برای بسته بندی های دستکاری شده مانند آستین های کوچک استفاده می شوند.

 بطری با آستین کوچک.

در حالی که تونل های شرینک پک بخار نیازی به کمپرسور پنوماتیک ندارند، بنابراین نیازی به کمپرسور هوا در سطح صنعتی ندارند ، اما به منبع آب نیاز دارندبه این ترتیب ، هنگام خرید تونل کوچک کننده بخار ، باید بدانید که این ماشین ها گران تر خواهند بود زیرا به استفاده از ابزارهای کمکی نیاز دارند.

 تونل های کوچک کننده کوچک بخار

 انواع مختلفی از تونل بخار وجود دارد که به عنوان یک تونل شرینک پک بخار شناخته می شودتونل مستقل با تونل بخار استاندارد تفاوت دارد زیرا دارای ژنراتور بخار داخلی است که بخار را بدون اتصالات اضافی تولید می کنددر مقابل ، تونل بخار سنتی نیاز به بخار لوله کشی شده در دستگاه دارد که به قطعات اضافی نیاز دارد.

 ممکن است از شما خواسته شود که یک مهندس بخار برای کار با تونل بخار خود داشته باشید زیرا برخی از استان‌ها برای کار با این نوع تونل های کوچک نیاز به آموزش و مجوز ویژه دارند.

 تونل های بخار به طور خاص برای اجرا در خطوط تولید ساخته شده اند که در آنها از گرافیک با کیفیت استفاده می شوداگر محصولات شما نیاز به ثبت نام ، رنگ های درخشان ، فونت های عالی و قوام بلند مدت دارند ، تونل های شیرینگ بخار برای شما مناسب است.

 تونل های شرینک پک بخار امکان انتقال حرارت بسیار یکنواخت را فراهم می کند که در مقایسه با سیستم های هوای گرم برتر است  ماشین آلات مبتنی بر بخار قابلیت ثبت دقیق و شکل گیری بهتر را فراهم می کنداین بدان معناست که فیلم‌ها محکم تر و یکنواخت تر می شوند و گرافیک و زیبایی آن روی بستر محصول بهتر به نظر می رسد و در نتیجه جذابیت بیشتری در قفسه ایجاد می کند.

تونل های بخار هنگام بسته بندی ظروف تحت فشار بالا یا برای بسته بندی محصولات قابل اشتعال ، انتخاب مناسبی است.

 تونل های همرفت شرینک

 با استفاده از تونل های کوچک کننده همرفت (همچنین به عنوان تونل های جمع کننده هوای گرم نیز شناخته می شود) هوای گرم تولید می کنند که بر روی یک آستر پلاستیکی که مورد بسته بندی را احاطه کرده است دمیده می شودگرما به طور مساوی سطح اطراف محصول را جمع می کند.

 هوای گرم از یک ماژول معروف به "بافل" دمیده می شوداین ماژول ها گرما را به هر جهت هدایت می کنند که امکان توزیع برتر هوای گرم را فراهم می کندبسته بندی بازی های رومیزی و جعبه های پیتزا منجمد از کاربردهای رایج این نوع دستگاه ها است.

 تونل های کوچک کننده تابشی

تونل های کوچک کننده تابشی از تشعشع به عنوان منبع گرمای تونل استفاده می کنند. ورودی های موجود در دستگاه این اشعه مادون قرمز را جذب می کندتونل های کوچک کننده تابشی برای برنامه های بسته بندی که به درصد انقباض کمتری نیاز دارند ، مناسب هستندتونل های تابشی معمولاً برای کوچک کردن نوارهای مهر و موم و سایر انواع بسته بندی‌های بهداشتی استفاده می شود.

 کدام نوع تونل شیرینگ پک برای شما مناسب است؟

 برای پاسخ مناسب به سئوال بالا ، باید خودتان به چند سال پاسخ دهیددر اینجا چند مورد را باید در نظر گرفت که هنگام تلاش برای فهمیدن اینکه کدام نوع تونل کوچک کننده مناسب محصولات و خط بسته بندی شما است.

 آیا محصولات من به گرما حساس هستند؟ اگر بله پاسخ دادید ، می خواهید یک تونل شیرینگ پک سیال را در نظر بگیریداین مورد به شما کنترل بیشتری بر توزیع هوای گرم می دهد.

 آیا برای محصولاتم به گرافیک بالا و قابلیت های تجاری نیاز دارم؟ اگر بله پاسخ دادید ، می خواهید یک تونل شرینک پک اتوماتیک بخرید ، زیرا وقتی گرافیک دارای بالاترین کیفیت باشند ، نتایج فوق العاده ای تولید می کنند.

بودجه من چقدر است؟ بسته به محدودیت های مالی خود ، ممکن است بخواهید از یک تونل حرارتی استفاده کنید زیرا تونل های بخار به خدمات اضافی و در برخی موارد به اپراتورهای تخصصی آموزش دیده نیاز دارند. که بهترین بهترین مورد خرید دستگاه شیرینگ نیمه اتوماتیک است

 اگر هنوز نمیدانید چه دستگاه شیرینگی نیاز دارید با ما تماس بگیرید. 

مرجع این متن https://www.industrialpackaging.com/blog/explore-shrink-tunnels

 

۵
از ۵
۱ مشارکت کننده