نیل زاگرس البرز تولید کننده دستگاه شیرینگ پک

مراحل بسته بندی محصولات و تولیدات

انواع دستگاه بسته بندی
در این مقاله به توضیح انواع دستگاه بسته بندی میپردازیم. مخاطب این مقاله کسانی هستند که نمیدانند به چه نوع دستگاهی جهت بسته بندی محصولات و تولیدات خود نیاز دارند.
پس با ما همراه باشید تا صفر تا صد اینگونه ماشین آلات را بشناسید.
کلا اگر محصولی داشته باشیم برای فرستادن این محصول به سه نوع بسته بندی نیاز داریم.
بسته بندی اولیه محصولات:
دراین مرحله هر محصول به شکل جدا جدا بارگیری شده و بسته میشود. هر محصولی داشته باشید باید این مرحله را طی کند.مثال ساده آن حبوبات میباشد.
بعد از طی مراحل نظافتی اگر ارسال به بازار هدف به صورت فله‌ای نباشد باید با ماشین آلاتی وزن کشی شود. حالا ممکن است به صورت بسته بندی کیسه‌ای درآید.یا به صورت بسته بندی کوچک سلفونی که دارای وزن های مختلف است.
 حتما در مقالاتی به تفضیل ماشین آلات این نوع محصول را معرفی میکنیم. گستره این نوع ماشین آلات آنقدر زیاد است که با تولید یک مقاله نمیتوان به آن پرداخت.
مثال دیگری که میتوان از آن استفاده کرد در تولید گز و کلوچه میباشد. که بعد از مدراحل پخت درون دستگاهی به نام پیلوپک یا دستگاه بسته بندی افقی قرار میگیرد که به صورت تکی بسته بندی میشود.
دستگاه پیلوپک خارج از تخصص ما میباشد. ودر اینجا به آن نمیپردازیم.
در قهوه و نسکافه هم توسط دستگاه بسته بندی ساشه یا سطرف دوخت به صورت تیوپی این امر انجام میگیرد.
دستگاه بسته بندی قهوه عموما دارای سرعت بالا و سطح نگهداری زیاد میباشند. این دستگاه‌ها باید دایم در حال نگهداری فنی قرار بگیرند. زیرا سرعت بسیار بالای این ماشین آلات باعث تخریب قطعات مکانیکی میشود. 
بسته بندی مرحله دوم
بعد از بسته بندی هر محصول به صورت جدا باید تولیدات کوچک را درون جعبه یا پاکت های بزرگتر قرار داد.
 در بسته بندی حبوبات و گز و گروه بسیار بزرگی از تولیدات ازجعبه استفاده میگردد. 
در قهوه و هر محصولی در ابعاد ساشه درون پاکت‌هایی از جنس نایلون یا نایلکس استفاده میشود. در سطح خروجی بالای شرکت ها از دستگاه هی به نام اتوی یا زیپ زن حرارتی یا  دوخت ریلی اتوماتیک استفاده میگردد.
اکثر این دستگا‌ها خود دارای تاریخ زن اتوماتیک میباشند. که در مقاله ای دیگر به تشریح مفصل آن میپردازیم.
تا این جا دو مرحله اصلی بسته بندی را بیان کردیم. حالا اگر نیاز به حمل نقل های وسیع کالا و مراحل انبار داری داشته باشیم مرحله سوم شروع میشود.
این مرحله بسته بندی کلی نیز نام دارد. که بار را به صورت جین شده شیرینگ میکنند وقتی صحبت از بسته بندی شیرینگ میشود دقیقا مرحله سوم مد نظر است. این مرحله را میتوان به صورت اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک یا حتی دستی انجام داد. 
دستگاه شیرینگ پک مامور انجام این ماموریت است.امروز تولید کنندگان این دستگاه بسیار زیاد است. ولی با کیفیت‌های مختلف. دقت داشته باشید این مرحله واقعا پر اهمیت است.
اهمیت شیرینگ پک شدن را میتوان با پوست بدن مقایسه کرد. کوچک ترین نقصی در پوست بدن بدترین مشکلات را برای لایه های زیرین بدن در پی دارد.بسته بندی شیرینگ بسیار ارزان تر دو مرحله قبل مخصوصا مرحله اول است اما کوچکترین ضعف در این قسمت تمام مراحل قبلی را بخطر میاندازد.
در این بخش نگاه خاصی باید به کیفیت نایلون داشت حتما باید از جنس های ممتاز با ضخامت قابل اطمینان استفاده نمود‌. حتما در مقاله‌ای شما را با انواع نایلون شیرینگ آشنا میکنیم.
تا اینجا سه مرحله بسته بندی را برای شما شرح دادیم. تخصص اصلی نیل زاگرس البرز تعمیر انواع دستگاه بسته بندی است. و تولید باکیفیت ترین دستگاه بسته بندی شیرینگ پک میباشد.
ماخود را صادق ترین مشاور در امر خرید این ماشین آلات میدانیم.

بعضی از محصولات در 2 مرحله  بسته بندی میشوند مانند آب معدنی که نیاز به دستگاه شیرینگ پک آب معدنی نیاز میباشد که در مقاله شیرینگ پک آب معدنی به توضیح کاملی به آن پرداخته ایم.

 

۵
از ۵
۴ مشارکت کننده