تنظیمات دستگاه شیرینگ

تنظیم دستگاه شیرینگ پک نیل زاگرس البرز
تمامی انواع در دستگاه شیرینگ پک در مدل های مختلف از چندین بخش اصلی و بخش های فرعی که همین بخش های فرعی هستند که آن ها را به انواع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تبدیل کرده تشکیل میشوند.
در زیر از بخش های اصلی شروع میکنیم اولین بخش که در ابتدای شیرینگ پک است تیغ برش نایلون میباشد.
جنس این بخش در خود تیغ آلومینیوم میباشد با روکش تفلون شده است.
در اکثر مواقع پس از چندین سال کار یا ماندن محصول در زیر تیغ و برخورد آن با محصول لهیده شده یا تفلون تیغ از بین میرود.نشانه بارز این مشکل چسبیدن نایلون شیرینگ به تیغ میباشد.
که باید تیغ آلومینیومی را باز کرد.سپس برای متخصیصین تعمیر دستگاه شیرینگ پک فرستاد تا در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شود.
پس از باز گشت تیغ باید به چند نکته توجه کرد.
اول اینکه توجه شود همانگونه که تیغ آلومینیومی شیرینگ را باز کرده اید به همان شکل ببندید اشتباه بستن حتی یک قسمت باعث میشود نه تنها جواب مطلوب نگیرید بلکه باعث خرابی جک پنوماتیک جک میشود.امکان دار تیغ را به درستی نصب کنید ولی برش خوبی به شما تحویل ندهد.اینجا مشکل از زیر سازی پد زیر تیغ دستگاه شیرینگ پک میباشد.توجه کنید این بخش از چندین جزء از جمله تفلون سیلیکونی نسوز و چسب کاغذی و روکش نسوز تشکیل شده است. طوری زیر کاری را سامان بدهید که بعد از تست با تیغ گرم شده بدون محصول یک خط فرورفته کاملا صاف بر روی پد برش دیده شود.
جزءبعدی کاموایر است که بروی غلطک در حال حرکت است. در مدل های پیشرفته شیرینگ پک سرعت حرکت کاموایر با اینورتر تنظیم میشود. ود در مدل های سطح پایین اینورتر موجود نیست.که خود چندین عیب به وجود میاورد که فقط یکی از این عیب ها انعطاف ناپذیر بودن آن است. فقط لازم است نوع جنس نایلون شیرینگ عوض شود یا ضخامت نایلون عوض شود که این مشکل در نزدن صحیح پک کردن محصول خود را نمایان میکند.که غیر قابل تعمیر است مگر با هزینه بسیار بالا.که البته هر کس اندازه پولی که داده آش میخوره.

 دومین بخش کاموایر غلطک ها هستند.در انواع دستگاه شیرینگ پک ارزان قیمت این غلطک ها استاندار نیستند و از لوله های گازی استفاده میشود .نشانه این غلطک ها کوچک بودن و سبک وزن بودن آن ها است. غلطک ها باید استاندارد باشند در قطر ۱۰۰ میلیمتر با گوشتی برابر ۵ الی ۶ میلیمتر که نشانه غلطک استاندارد سنگین بودن و قطور بودن آن است . استفاده از غلطک ارزان قیمت باعث میشود کاموایر دایما از سمتی به سمت دیگر بکشد و وقتی کاموایر را با پیچ تنظیم محکم میکنید باعث خمش و شکسته شدن غلطک میشود.
برای تنظیم نوار کاموایر لازم است پیچ معکوس تنظیم کاموایر را در مسیر کشش کاموایر جلو تر ببرید.
و بخش انتها و مهمترین بخش دستگاه شیرینگ پک کوره آن میباشد.
طول کوره باید ۱.۳۰ به بالا باشد اگر دنبال سرعت و کیفیت هستید.البته کوره دستگاه شیرینگ پک نیل زاگرس البرز ۱.۵ متر میباشد.دمای داخل آن حتما باید در ۴۵ دقیقه به ۱۶۰ الی ۱۸۰ سانتیگراد برسد.
سوختن المنت های کوره یک امر رایج است. اگر متوجه شدید در مدل برقی دما به ۱۸۰ درجه نمیرسد احتمال دارد یکی از المنتها سوخته باشد.البته در برندهای مختلف این دستگاه جای المنت ها متفاوت میباشد.
بهتر است جنس المنت ها ۲۰۰۰ وات ۲ متری یا ۱.۵ متری لعران باشد.
فن سیرکولیشن یکی از قسمت های مهم دستگاه شیرینگ پک میباشد.نکته بسیار مهم اینجاست که نباید موتور مستقیم به بدنه کوره وصل باشد بهتر است توسط گلدانی مخصوص موتور از بدنه فاصله داشته باشد.زیرا همانگونه که میدانید گرما بزرگترین خطر برای الکتروموتور محسوب میشود.
اگر موتور فن به بدنه کوره تونل شیرینگ مماس باشد طول عمر کمتری دارد.
حال به صورت دقیق تنظیمات دستگاه شیرینگ پک نیل زاگرس البرز را توضیح میدهیم
برای شروع:
نایلون شیرینگ بالا و پایین را نصب میکنید
کوره را فعال میکنید و از طریق ترموستات دمای کوره را به ۱۶۰ یا ۱۷۰ یا ۱۸۰ تنظیم میکنید.
فن داخل کوره را روشن میکنید
حرارت تیغ برش را نسبت به ضخامت نایلون شیرینگ بین ۱۱۰ تا ۱۶۰ تنظیم میکنیم.
و صبر میکنید تا دمای تیغ و دمای کوره به مقدار خواسته شده برسد.از داشتن باد در جک تیغ اطمینان حاصل میکنید و طبق آموزش از قبل داده شده محصول را شیرینگ میکنید.

هرگونه سوالی در باره تنظیم دستگاه شیرینگ پک یا تعمیر دستگاه شیرینگ را به وسیله فرم زیر از ما بپرسید.

۵
از ۵
۱۰ مشارکت کننده
احمد گفت:
باسلام ما بعد از مدتی اقدام به خرید نایلون شزرینگ کرده ایم ولی دستگاه مثل قبل شیرینگ نمیکند مشکل چیست.با تشکر
    سبحان مومن صفایی گفت:
    با سلام حتما دستگاه شیرینگ شما اینورتر ندارد و فن سیرکولیشن شما ضعیف است. و حتما ترکیبات یا جنس یا کیفیت نایلون شیرینگ جدید با قبلی فرق دارد.شما به تغییر ساختار شیرینگ پک دارید یا نایلون شیربنگ جدید را عوض کنید

​هر سوالی دارید در اینجا مطرح کنید