انواع دستگاه بسته بندی مواد غذایی آراد ماشین

آراد ماشین

بسته بندی مرحله نهایی و مهم ترین قسمت خط تولید است. این قسمت از خط تولید ارتباط مستقیم با فروش، ارتباط با مشتری، جلب اطمینان و دیگر موارد مهم در کسب و کار دارد. برای خرید دستگاه بسته بندی مناسب برای کسب و کارتان بهتر است تعدادی از دستگاه های بسته بندی را بشناسید.

دستگاه های این مرحله از خط تولید که مهمترین قسمت آن است با توجه به نوع بسته بندی متفاوت است. بسته بندی ها بر اساس وزن، پک ظرف یا سلفون، نوع محصولی که قصد بسته بندی آنرا داریم و تیراژ تولید محصول متفاوت است.
در این مقاله در رابطه با بسته بندی مواد غذایی و دارویی و بر اساس نوع محصول بهترین دستگاه را برای کسب و کارمان انتخاب خواهیم کرد.

به طور کلی مواد غذایی به سه دسته تقسیم می شوند:

  1. مایعات
  2. پودر
  3. گرانول

 

آراد ماشین یکی از شرکت های سازنده دستگاه های بسته بندی مواد غذایی است. برای آشنایی با انواع دستگاه های بسته بندی ساشه، توزین، پرکن، دوخت و دستگاه سیل وکیوم به وبسایت  aradmachinery.comمراجعه کنید.

 

بسته بندی مایعات

اندازه گیری ویسکوزیته مواد مهم ترین ویژگی برای انتخاب دستگاه بسته بندی مناسب است. ویسکوزیته، میزان مقاومت مواد سیال مانند گاز و یا مایعات در مقابل جاری شدن است.
میزان غلظت مواد، ارتباط مستقیم با نوع دستگاه بسته بندی آن دارد. برخی مواد مانند آب و آبلیمو به راحتی جاری می شوند و ویسکوزیته آنها پایین است. در این محصولات باید از دستگاه بسته بندی مایعات استفاده کنیم.
دستگاه های بسته بندی مایعات بر اساس بسته بندی در سلفون و یا ظرف و بر اساس تیراژ تولید متفاوت است.

 

دستگاه بسته بندی مایعات

 

 

دستگاه بسته بندی سلفونی مایعات

دستگاه بسته بندی مایعات ساشه یا تک نفره ظرفیت بسته بندی مایعات در حجم 1 الی 50 گرم را دارند. این دستگاه با سرعت 40 الی 60 بسته در دقیقه می تواند برای شما در سطح صنعتی پاسخگو باشد. دستگاه های ساشه مایعات توانایی کار با انواع سلفون را دارند و با توجه به نوع بسته بندی شما به صورت سه طرف دوخت، چهارطرف دوخت و دوخت مدادی ساخته می شود.
برای محصولاتی مانند عسل، سس های تک نفره و شیره در مخزن دستگاه گرمکن و میکسر به کار می رود.

 

بسته بندی مواد پودری

مواد پودری به موادی گفته می شود که قابلیت چسبندگی ذرات به یکدیگر را دارند. موادی مانند آرد وقتی در اثر فشار قرار میگیرند قالب فضایی که در آن مبحوس شدند را به خود می گیرند. پودر کاکائو، آرد و ادویه کاملا پودر شده بخشی از این مواد هستند. پس برای مخزن دستگاه های بسته بندی پودری باید از اوگر استفاده کنیم تا مواد دائما در حال حرکت باشند تا از هرگونه چسبندگی جلوگیری شود و مواد به راحتی به داخل پاکت هدایت شود. در دستگاه بسته بند پودری ساخت پاکت، پر کردن و دوخت دهانه سلفون به عهده دستگاه است.

دستگاه های ساشه می توانند به صورت پودری نیز ارائه شوند. این دستگاه قابلیت ساخت پاکت در عرض 3 الی 15 سانتی متر و طول 2.5 الی 10 سانتی متر را دارند.

اگر قصد بسته بندی در حجم های بالاتر را داریم باید از دستگاه بسته بندی پودری استفاده کنیم. این دستگاه ظرفیت های بین 50 گرم الی 2 کیلو را برای شما بسته بندی می کند.

 

بسته بندی مواد گرانولی

مواد گرانولی به هر نوع محصولی گفته می شود که ذرات آن از پودر ها درشت تر هستند و اگر از حالت فشرده رها شوند فرو می پاشند. مواد گرانولی با استفاده از دستگاه های توزین و ساشه بسته بندی می شوند.

تفاوت دستگاه های بسته بندی توزین و ساشه در میزان و قدرت توزین آن است. دستگاه های ساشه برای بسته بندی های تک نفره استفاده می شوند. این دستگاه قدرت بسته بندی از یک گرم تا 50 گرم را دارد. دستگاه ساشه با سرعت 30 الی 60 عدد در دقیقه برای بسته بندی نمک و ادویه تک نفره و... استفاده می شود. این دستگاه مجهز به PLC  و منوی سه زبانه است.

دستگاه بسته بندی توزین برای بسته بندی های 50 الی 2000 گرمی هستند. این دستگاه با تعداد توزین های مختلف ساخته می شود که تاثیر مستقیم با سرعت بسته بندی دارد. دستگاه های بسته بندی توزین میتوانند جنس های مختلف سلفون را به پاکت تبدیل کنند و با استفاده از ترازو های قوی ای که دارند بسته ها را به اندازه ای که شما تمایل داشته باشید پر کرده و درب آنها را دوخت میزند.

 

 

دستگاه سیل وکیوم

برای بسته بندی های ظرفی بهتر است از دستگاه بسته بندی سیل استفاده کنیم. سیل کردن به معنی پرس یک لایه سلفون روی دهانه ظرف است.

دستگاه سیل آراد ماشین به دو نوع حرارتی و القایی تقسیم می شود که دستگاه بسته بندی سیل القایی برای ظروف با دهانه گرد استفاده می شود و از نیروی القا استفاده می کند. دستگاه سیل وکیوم القایی برای ظروف درب دار گزینه مناسبی هستند.

دستگاه سیل حرارتی برای بسته بندی ظروف در ابعاد و اندازه های مختلف مناسب است. مهم ترین موضوع در دستگاه های سیل حرارتی ابعاد دهانه ظرف مد نظر شماست. قالب دستگاه های سیل بر اساس ظرف شما ساخته می شود و در دو نوع سیل وکیوم پنوماتیک و سیل برقی ارائه می شود.

دستگاه سیل وکیوم

 

 

دستگاه سیل پنوماتیک دارای سرعت بیشتری نسبت به سیل های برقی است و با استفاده از کمپرسور باد کار می کند. این دستگاه با استهلاک بسیار پایینی نسبت به دستگاه های سیل دیگر دارد و همچنین عمر مفید بالاتری نسبت به سیل های برقی دارد.

تعداد قالب سیل های پنوماتیک بستگی به ابعاد دهانه ظرف و کتیبه دستگاه دارد. امکان نصب تزریق گاز، وکیوم و... روی دستگاه سیل پنوماتیک ممکن است.

دستگاه سیل برقی هم جهت سیل کردن انواع ظروف استفاده می شود و با استفاده از نیروی برق کار میکند. ظرفیت این دستگاه نسبت به دستگاه سیل پنوماتیک کمتر است اما می تواند پرس سلفون کاملا سالم و مرتبی روی دستگاه داشته باشد.

 

دستگاه دوخت

دستگاه دوخت برای بسته بندی خانگی گزینه مناسبی است. برای استفاده از این دستگاه لازم است از پاکت های آماده برای بسته بندی استفاده کنید. در پاکت به اندازه مد نظرمان از محصول پر کرده و دهانه آنرا با استفاده از دوخت ریلی و یا رومیزی میدوزیم.

 

دستگاه دوخت ریلی

 

می توانیم برای بالا رفتن سرعت کار، از دستگاه پرکن در کنار دوخت استفاده کنیم. دستگاه پرکن رومیزی خانگی میزان محصولی که قصد داریم در هر پاکت تخلیه شود را وزن کرده و با استفاده از پدال و یا دکمه در بسته تخلیه می کند. شما می توانید برای مواد پودری و گرانولی از این دستگاه استفاده کنید.

 

 

دستگاه بسته بندی پیلوپک

بسته بندی تکی محصولاتی مانند کیک، کلوچه، بستنی، ماسک، ابزار آلات و... با استفاده از دستگاه پیلوپک انجام می شود. این دستگاه با استفاده رول سلفون پاکت را با عرض و طول مد نظر شما می سازد و محصول را کامل بسته بندی می کند.

دستگاه بسته بندی پیلوپک به صورت دست دوم و نو قابل استفاده است. نمونه دست دوم این دستگاه بیشتر از نو آن خرید و فروش می شود چرا که قیمت دستگاه بسته بندی نو بالا است و دستگاه دست دوم این دستگاه با قیمت مناسب و کیفیت بالا عرضه می شود.

شرکت آراد ماشین سازنده دستگاه بسته بندی در مدل های مختلف، برای ظرفیت های صنعتی، نیمه صنعتی و خانگی است.

تمام دستگاه های بسته بندی به صورت نو و با یک سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش، نصب و راه اندازی و آموزش رایگان توسط شرکت آراد ماشین ارائه می شود. همچنین شما می توانید تمامی دستگاه ها را به صورت دست دوم و با ضمانت سلامت دستگاه و امکان تست از این مجموعه تهیه کنید.


نیل زاگرس البرز سازنده انواع دستگاه شیرینگ پک نیمه و تمام اتوماتیک و اولین سایت درج رپورتاژ تخصصی ماشین سازان.

 

۵
از ۵
۱۳ مشارکت کننده