انواع دستگاه بسته بندی حبوبات و ادویه

انواع دستگاه بسته بندی حبوبات و ادویه

بهفر ماشین البرز به‌عنوان یکی از پیشگامان در تولید انواع دستگاه بسته‌بندی صنعتی اتومات و نیمه اتومات، ماشین‌آلات بسته‌بندی خود را در 3 دسته‌بندی اصلی طراحی و تولید می‌کند. در ادامه از منبع سایت behfarmachine.com این 3 دسته‌بندی را همراه با ماشین‌آلات وابسته معرفی خواهیم کرد...

دسته‌بندی‌های اصلی ماشین‌آلات بهفر ماشین بر اساس نوع محصولات غذایی

1-دستگاه بسته‌بندی ادویه

دستگاه بسته‌بندی ادویه یکی از ماشین‌آلات وابسته خط فراوری و بسته‌بندی ادویه‌جات است. ادویه تقریباً در تمام غذاهای ایرانی به‌کاررفته و هر نوع ادویه طرفداران خاص خود را دارد. سهولت حمل‌ونقل در ادویه بسته‌بندی‌شده نسبت به ادویه فله‌ای بیشتر بوده و به دلیل نظارت در فرایند تولید و بسته‌بندی، کیفیت بهتری هم دارد.

 

ادویه به دو شکل پودری و چوب ادویه (چوب دارچین، تکه‌های زنجبیل) مصرف می‌شود. البته در بیشتر موارد از نمونه آسیاب شده آن استفاده می‌شود. درنتیجه بهترین گزینه برای بسته‌بندی ادویه‌جات، دستگاه بسته‌بندی ادویه پودری است. البته در نمونه بسته‌بندی چوب ادویه، می‌توان از ماشین‌آلات بسته‌بندی گرانولی هم استفاده کرد.

انواع دستگاه بسته‌بندی ادویه

۱-دستگاه بسته‌بندی ادویه پودری سلفونی:

این نمونه دستگاه بسته‌بندی ادویه مخصوص پر کردن انواع رول‌های سلفونی، آلومینیومی،opp… طراحی و تولیدشده است. این دستگاه مخصوص بسته‌بندی مواد پودری طراحی و تولیدشده است. نازل دستگاه بسته‌بندی پودری سلفونی بهفر ماشین مجهز به یک ماردون است که انواع مواد پودری را با دقت بسیار بالا وزن‌کشی و پر می‌کند. این دستگاه از نمونه تمام‌اتوماتیک است.

https://behfarmachine.com/spice-packing-line/

دستگاه پودری سلفونی

 

۲-دستگاه بسته‌بندی ادویه قوطی پر کن:

این دستگاه مخصوص پر کردن انواع قوطی‌های پلاستیکی یا فلزی و یا بسته‌بندی‌های ساندیسی طراحی‌شده و تمام‌اتوماتیک است. قوطی‌های مخصوص پر کردن ادویه به‌صورت کاملاً خودکار در زیر نازل قرارگرفته و با میزان برنامه‌ریزی‌شده‌ای ا ز محصول پر می‌شوند.

برای پر کردن کیسه‌های ساندیسی هم می‌توان توسط یک اپراتور کیسه را در زیر نازل قرار داده و پر کرد. دستگاه بسته‌بندی ادویه قوطی پر کن بهفر ماشین در دو نمونه مکانیک و پنوماتیک تولیدشده و با برق تک فاز و یا سه فاز هم کار می‌کند.

دستگاه بسته بندی قوطی پر کن

 

۳-دستگاه بسته‌بندی ادویه ساشه:

این دستگاه مخصوص بسته‌بندی انواع مواد غذایی و شیمیایی وزن پایین (کمتر از ۱۰۰ گرم) طراحی‌شده است. دستگاه ساشه در سه مدل گرانولی، پودری و مایع طراحی می‌شود.. نمونه دستگاه بسته‌بندی پودری مناسب بسته‌بندی انواع ادویه تک‌نفره است.

ساشه مدادی

 

2-دستگاه بسته‌بندی حبوبات

دستگاه بسته‌بندی حبوبات از سری تولیدات مجموعه بهفر ماشین البرز است که در ظرفیت‌های مختلف و در دو نوع دستگاه بسته‌بندی توزین دار و کیسه‌پرکن طراحی و تولید می‌شود. این ماشین‌آلات در خط تولید حبوبات کاربرد داشته و در نمونه‌های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک سفارشی‌سازی می‌شوند.

تفاوت قیمت حبوبات بسته‌بندی‌شده بسیار بیشتر از نمونه فله‌ای آن است. این نکته نشان‌دهنده سوددهی بسیار بالا در صنعت بسته‌بندی حبوبات است. از طرفی کیفیت بسته‌بندی حبوبات درفروش تأثیر مستقیم دارد.

انواع دستگاه بسته‌بندی حبوبات صنعتی

۱-دستگاه بسته‌بندی حبوبات تمام‌اتوماتیک توزین دار:

این ماشین‌آلات کاملاً اتوماتیک بوده و سرعت بسته‌بندی بالایی هم دارند. دستگاه‌های بسته‌بندی حبوبات تمام‌اتوماتیک، توانایی بسته‌بندی حبوبات با میانگین وزنی ۲۰ گرم تا ۲ کیلوگرم رادارند. البته بسته به نیاز مشتری می‌توان ظرفیت وزن‌کشی دستگاه را افزایش داد.

دستگاه اتوماتیک توزین دار

 

 

این ماشین‌آلات در ۴ مدل دو توزین، ۴ توزین، ۶ توزین و ۱۲ توزین تولید می‌شود که بر اساس توزین‌های دستگاه سرعت بسته‌بندی مشخص می‌شود. به‌طور مثال دستگاه بسته‌بندی حبوبات ۱۲ توزین بیشترین سرعت تولید را داشته و مناسب برای تولیدکنندگان با ظرفیت تولید بالا طراحی‌شده است.

 

دستگاه‌های بسته‌بندی تمام‌اتوماتیک انواع حبوبات را به‌وسیله رول‌های سلفونی، آلومینیومی،opp… بسته‌بندی می‌کند. دستگاه بسته‌بندی حبوبات نیمه اتوماتیک و اتوماتیک، بسته به نیاز مشتری در دو مدل پنوماتیک یا مکانیک و با دو نوع منبع تغذیه برق تک فاز یا سه فاز تولید می‌شوند. https://behfarmachine.com/grain-packing-machine/

این قابلیت امکان استفاده از دستگاه‌های تمام‌اتوماتیک بهفر ماشین را در فضاهای فاقد برق سه فاز (غیر صنعتی) هم فراهم می‌کند.

 

دستگاه بسته‌بندی حبوبات صنعتی توزین دار مجهز به تابلو برق بوده و برای وزن‌کشی و بسته‌بندی به‌هیچ‌عنوان نیاز به اپراتور یا نیروی انسانی ندارند.

۲-دستگاه بسته‌بندی حبوبات کیسه‌پرکن:

این نمونه ماشین‌آلات برای پر کردن انواع کیسه و کارتن استفاده می‌شوند. این مدل دستگاه کیسه‌پرکن هم در سه ظرفیت تک توزین، دو توزین و چهار توزین تولید می‌شود. در نمونه تک توزین دستگاه نیاز به اپراتور دارد. اپراتور با قرار دادن کیسه یا کارتن در زیر نازل دستگاه و فشار پدال، میزان برنامه‌ریزی‌شده از حبوبات را به درون بسته‌بندی موردنظر می‌ریزد.

 

در نمونه دو توزین سرعت بسته‌بندی بیشتر از نمونه تک توزین بوده و امکان سفارشی‌سازی دستگاه به دو نوع نیمه‌ اتومات و تمام‌اتومات وجود دارد. نمونه ۴ توزین دستگاه کیسه‌پرکن بهفر ماشین هم تنها در نمونه تمام‌اتومات تولید می‌شود.

4 توزین قوطی پرکن

این نمونه ماشین‌آلات هم بسته به نیاز مشتری با منبع برق تک یا سه فاز کارکرده و در دو مدل مکانیک و پنوماتیک تولید می‌شوند.

 

3-دستگاه بسته‌بندی حبوبات قوطی پر کن:

این نمونه ماشین‌آلات مخصوص پر کردن انواع حبوبات در قوطی های فلزی، پلاستیکی و شیشه‌ای بوده و در دو نمونه اتوماتیک و نیمه اتوماتیک طراحی و تولید میشوند.

قوطی پرکن پودری

 

قیمت دستگاه بسته‌بندی حبوبات اتوماتیک

برای کسب اطلاع از آخرین قیمت خرید دستگاه بسته‌بندی حبوبات با شماره‌های مشاوره خرید ما تماس بگیرید.

 

دستگاه بسته‌بندی آجیل و خشکبار

خط بسته‌بندی آجیل و خشکبار یکی از خطوط تولید بسیار پرطرفدار در داخل کشور و کشورهای همسایه است. این خط تخصصی، کاملاً اتوماتیک بوده و با حداقل میزان استفاده از نیروی انسانی طراحی و تولیدشده است. خط تولید و بسته‌بندی خشکبار با برق تک فاز یا سه فاز قابل‌راه‌اندازی بوده و پیچیدگی چندانی هم ندارد.

https://behfarmachine.com/packing-line-of-nuts-and-dried-fruits/

 

در ادامه انواع دستگاه بسته‌بندی خشکبار و آجیل موجود در این خط را همراه با توضیحات هر دستگاه معرفی خواهیم کرد

دستگاه بسته بندی آجیل و خشکبار دو توزین:

این دستگاه مجهز به دو پر کن بوده و به شکل کاملاً اتوماتیک طراحی و برنامه‌ریزی‌شده است. این دستگاه توانایی بسته‌بندی ۲۰ تا ۲۵ بسته در دقیقه را دارد.

 

دستگاه دوتوزین

 

دستگاه بسته بندی آجیل و خشکبار چهار توزین:

این دستگاه دقیقاً همانند نمونه ۲ توزین است. اما با سرعت بیشتر در مقایسه با دستگاه بسته‌بندی ۲ توزین. این دستگاه قابلیت بسته‌بندی ۳۵ تا ۴۰ بسته در دقیقه را دارد. البته سرعت بسته‌بندی با توجه به وزن بسته‌ها و جنس بسته‌بندی کمی متغیر است.

 

دستگاه بسته بندی حبوبات (4 توزین)

 

دستگاه بسته بندی آجیل و خشکبار ۶ توزین:

این دستگاه دقیقاً مشابه با نمونه دستگاه بسته‌بندی ۲ توزین و ۴ توزین است. تنها تفاوت در سرعت بیشتر نمونه ۶ توزین است. سرعت این دستگاه بسته‌بندی بیشتر از نمونه‌های دو توزین و ۴ توزین است.

 

دستگاه بسته بندی 6 توزین

شماره های مشاوره خرید

 

۰۹۱۲۵۸۸۳۴۶۹

09360038633

۵
از ۵
۱۹ مشارکت کننده
احسان گفت:
سلام.نهایت وزنی که این دستگاهها میزنن چقدره؟
    مدیریت گفت:
    احسان جان سلام برای دریافت جواب مناسب به لینک های که در متن است رجوع کنید و وارد سایت اصلی و پشتیبانی بهفر ماشین شوید.متشکرم