دستگاه بسته بندی پشم سنگ

برای بسته بندی انواع پشم سنگ از نوع دستگاه شیرینگ پک بزرگ با تحمل وزنی بالا به وسیله چرخ زنجیر استفاده میگردد.

بسته بندی پشم سنگ(rock-wool)

پشم سنگ چیست و کاربرد آن چگونه است

عایق حرارتی صوتی پشم سنگ ROCK-WOOL نامیده می‌شود از دسته عایقهای حرارتی تشکیل شده از الیاف معدنی است به همین دلیل گاهی به آن مینرال وود(mineral wood) هم گفته می شود ماده اصلی تولید عایق سقف عایق سنگ بازالت از گروه سنگ‌های آذرین است که بازمانده فعالیت های آتشفشانی است و در کشور ما به وفور وجود دارد.

نحوه ساخت پشم سنگ

تکنولوژی تولید پشم سنگدار روش پیشرفته با اصولی ساده است ابتدا سنگ بازالت را در دمای ۱۴۵۰ درجه سانتیگراد ذوب می شود و به صورت سیلیکات مذاب درمی‌آید، سپس مذاب به دست آمده با روش‌های خاصی به الیاف بسیار ظریف به قطر ۶ تا ۸ میکرون تبدیل می‌شود مجموع این علیاف میکروسکوپی عایق پشم سنگ را تشکیل می دهد.

انواع پشم سنگ

عایق پشم سنگ با شکل و ساختارهای مختلف در ساختمان‌های مسکونی. مجتمع های پتروشیمی و پالایشگاهی نفت و گاز و نیروگاه های صنایع سنگین و به عنوان هر عایق حرارتی صوتی کاربرد گسترده علاوه بر آن پشم سنگ توانایی خوبی در تامین حفظ مواد لازم برای رشد و نمو گیاهان را دارد به همین دلیل در کشاورزی بدون خاک نیز کاربردهای فراوانی پیدا کرده است

پشم سنگ فله ایی

پشم سنگ فله‌ای

انواع پشم سنگ فله مستقیم از خط تولید گرفته می‌شود و فاقد هرگونه عمل پیوند است  این نوع پشم فله از تریم  لبهای محصولات با وزن مخصوص پایین به دست می‌آید و متشکل از قطعات بی شکل نامنظم تشکیل شده فروش این نوع پشم سنگ در بسته بندی  کیسه های 80 و 100 کیلوگرم است.

پشم سنگ پتویی، رولی

پشم سنگ رولی بدون روکش

نوع پشم سنگ پتویی یارولی طول ۱۰ متر عرض ۱۲۰ سانتیمتر ضخامت ۵۰ میلیمتر بسته‌بندی رولنوع غلاف :کاغذ گراف وزن مخصوص این گروه از محصولات 30 کیلو بر متر مکعب شروع و تا 50 کیلوگرم بر متر مکعب موجود است بسته به نوع ضخامت آن

پشم سنگ تخته‌ای

پشم سنگ رولی

 پشم سنگ تخته ای و اسلوب یا S عایق پشم سنگ، در دو نوع نیمه سخت ss و سخت rss تولید می‌شود.

 مشخصات مشترک آنها فقط طول ۱۲۰ سانتیمتر عرض ۶۰ سانتیمتر نوع بسته بندی شیرینک رپ (shrinkwrap) پانل های سری ss کمی انعطاف پذیر است و آنها را به هم برای سطوح صاف و همه سطوح با انحنای کم مورد استفاده قرار داد اما سری rss انعطاف پذیر نیست و فقط برای سطوح صاف استفاده می‌شود.

دستگاه بسته بندی پشم سنگ

دستگاه بسته بندی پشم سنگ

ماشین آلات بسته بندی پشم سنگ

نوع بسته بندی این محصولات از نوع دستگاه شیرینگ پک(shrink-pack-machine) است. بسته به نیاز مشتری میتوان از نوع دستگاه شرینک پک اتوماتیک (Automatic shrink pack machine)استفاده کرد.زیرا وزن اینطور محصولات بالا است نمیتوان از دستگاه شرینگ نیمه اتوماتیک(Semi-automatic shrink pack machine) و تونل شیرینگ(Shrink Tunnel) استفاده کرد. 

برای حصول بهتر باید از ماشین آلات فول اتوماتیک با ابعاد بسیار بزرگ استفاده نمود مخصوصا اگر محصول فوق حالت پالتی باشد.

دستگاه شرینک پک اتوماتیک پشم سنگ

۵
از ۵
۱۲ مشارکت کننده