دستگاه بسته بندی نمک خوراکی

دستگاه بسته بندی نمک سفید و کابرد آن : پر مصرف ترین افزودنی غذا نمک سفید است و با توجه به مصرف زیاد و فراوانی این محصول به صورت بسته بندی بهداشتی که در بسته بندی های گوناگون در بازار یافت می شود. با توجه به تنوع بسته بندی این محصول نیازمند دستگاه های بسته بندی برای این کار می باشیم.

انواع دستگاه های بسته بندی نمک

دستگاه بسته بندی نمک

دستگاه بسته بندی نمک سلفونی

دستگاه 2 توزین جهت بسته بندی نمک

رایج ترین نوع بسته بندی نمک، بسته بندی در وزن های زیر یک کیلوگرم داخل نایلون سلفون می باشد.
 بسته بندی از این قبیل توسط دستگاه های بسته بندی حجمی، دستگاه بسته بندی دو توزین، دستگاه بسته بندی چهارتوزین، دستگاه بسته بندی ده توزین انجام میشود.
این دستگاه ها به صورت مکانیزه هستند و دارای سیستم هوشمند کنترل pLC، نمایشگر تاچ اسکرین، منوی چهار زبانه می باشد و توانایی بسته بندی هر نوع مواد گرانولی (حبوبات، خشکبار، قند، آجیلف …) را دارا هستند.
تفاوت این دستگاه ها در  عملکرد و کیفیت قطعات بکار رفته در آنها میباشند گرچه از نظر سرعت دستگاه بسته بندی حجمی بسیار سریع تر و از نظر دقت وزن کشی دستگاه های توزین دار بهتر هستند.

 برای پر کردن مخزن دستگاه بسته بندی از بالابر ماردونی، حلزونی استفاده می شود که جنس آنها اکثرا استیل میباشد. قطعات اضافه که با دستگاه بسته بندی نمک هستند عبارتند از متعلقات تاریخ زن حرارتی (برای درج مشخصات روی بسته)، مگنت تزریق گاز ازت (افزایش ماندگاری محصول)، پاکت زن (فرم دهی به بسته ها) و نوار نقاله جلو بسته بندی 


دستگاه بسته بندی نمک قوطی

دستگاه قوطی پرکن جهت پرکن نمک در انواع قوطی

از انواع دیگر بسته بندی نمک، بسته بندی در قوطی های پلاستیکی یا پت است این کار توسط دستگاه قوطی پرکن گرانولی صورت می گیرد.
این دستگاه به صورت تمام اتوماتیک در وزن های مختلف نمک را داخل ظرف های پلاستیکی، پت، فلزی و… می تواند بسته بندی کند.


دستگاه بسته بندی نمک تکنفره

ساشه تک نفره نمک

بسته بندی نمک به صورت تکنفره مورد استفاده در رستوران ها، هتل ها، غذاخوری ها و حتی سرویس حمل و نقل هوایی… نوع دیگری از بسته بندی این محصول می باشد
این نوع بسته بندی توسط دستگاه بسته بندی ساشه انجام می‌شود.
این دستگاه قابلیت بست بندی نمک، سماق، شکر، ادوبه، فلفل، و… را به صورت تکنفره  و ساشه ایی دارد.


دستگاه کیسه پرکن نمک

کیسه های نمک

برای بسته بندی نمک داخل کیسه از دستگاه کیسه پرکن باید استفاده کنیم. این دستگاه دارای سیستم  کنترل کننده مرکزی و عیب یاب PLC است و بسته بندی انواع مواد گرانولی (نمک، شکر، حبوبات، خشکبار، برنج، چای و…) را در وزن های بالا درون کیسه های نایلونی، گونی، کارتن و… را دارد.
قطعات جانبی که در دستگاه کیسه پرکن نمک عبارتند از دستگاه بالابر ماردونی (برای انتقال محصول به مخزن دستگاه کیسه پرکن)، دستگاه نوار نقاله زیر کیسه پرکن (برای انتقال کیسه، کارتن، گونی و… به زیر دستگاه کیسه پرکن)، سیستم کیسه گیر، دستگاه دوخت حرارتی، دستگاه دوخت پارچه برای دوخت درب کیسه ها


دستگاه لیبل شیرینگ تونلی

شیرینگ لیبل حرارتی یا لیبل شیرینگ

اگر بسته بندی نمک درون قوطی انجام شود باید دور آنرا باندرول کرد و برند خود را چاپ کید برای این موضوع از دستگاه لیبل شیرینگ استفاده میگردد. که بسته به نوع تولید و بسته بندی یا به وسیله حرارت است یا با دستگاه دیگری به نام لیبل زن.

دستگاه شیرینگ پک

از آنجا که نمک به رطوبت بسیار حساس میباشد بعد از بسته بندی برای امور انبارداری و حمل و نقل آنهارا باهم به صورت جین شده پک میکنند. که باری انجام چنین کاری از دستگاه شیرینگ پک تونلی استفاده میشود. که توانایی استفاده تنواع سوخت برای این کار را دارد.


قیمت دستگاه بسته بندی نمک

قیمت دستگاه های بسته بندی نمک بستگی به نوع بسته بندی که می خواهید انجام دهید متفاوت است، و بهتر است قبل از هر نوع اقدام به خرید با مشاوری که در این پروسه تخصص دارد مشورت شود.


تعمیر دستگاه بسته بندی

از آنجا که زمان فعالیت دستگاه های مخصوص بسته بندی نمک بسیار زیاد میباشد سریعا شروع به فرسودگی یا خرابی میکنند. که در مقاله دیگری با نام تعمیر دستگاه بسته بندی به این مطلب پرداخته ایم.


این صفحه میتواند مکان رپورتاژ  آگهی دائمی شما باشد.

۵
از ۵
۱۱ مشارکت کننده