مهارت های بصری ورزشکاران فیزیکی نسبت به بازیکنان بازی های ویدئویی قویتر است

مهارت های بصری ورزشکاران فیزیکی نسبت به بازیکنان بازی های ویدئویی شدیدتر است

تاریخ:      اکتبر 2021

منبع:        دانشگاه واترلو از مرجع خبری https://www.sciencedaily.com/

خلاصه:

یک مطالعه جدید نشان می دهد که ورزشکاران هنوز در زمینه مهارت های بصری پویا برتری دارند.

برای یک ورزشکار ، داشتن مهارت های بصری قوی می تواند تفاوت بین ارائه عملکرد برتر و دستیابی به نتایج متوسط ​​باشد.

دکتر کریستین دالتون از دانشکده بینایی سنجی و علوم بینایی واترلو می گوید: "ورزشکارانی که در ورزش با سطح بالایی از حرکت-مانند فوتبال ، فوتبال یا بیس بال-شرکت می کنند ، اغلب در آزمون های بینایی پویا نمرات بیشتری نسبت به افراد غیر ورزشکار کسب می کنند." به "تیم تحقیقاتی ما می خواست بررسی کند که آیا گیمرهای ویدئویی اکشن-که مانند ورزشکاران ورزش های الکترونیکی ، مرتباً در یک محیط ویدیویی دو بعدی پویا و سریع برای مدت زمان طولانی غوطه ور می شوند-همچنین سطح بالاتری از پویایی را نشان می دهند. قدرت بینایی برابر با ورزشکارانی که در ورزش های بدنی شرکت می کنند. "

در حالی که حدت بینایی (وضوح یا وضوح بینایی) بیشتر در شرایط استاتیک در معاینات سالانه با متخصص بینایی سنجیده می شود ، تحقیقات نشان می دهد که آزمایش بینایی پویا ، مقیاس م effectiveثرتری برای توانایی فرد در دیدن واضح اشیاء متحرک است- مهارت پایه برای موفقیت در ورزشهای بدنی و الکترونیکی ضروری است.

با استفاده از یک آزمون مهارتهای بینایی بصری پویا که در دانشگاه واترلو طراحی و تأیید شده است ، محققان دریافتند که در حالی که ورزشکاران فیزیکی در آزمون های بینایی پویا همانطور که انتظار می رفت نمره بالایی کسب می کردند ، بازیکنان بازی های ویدئویی اکشن نزدیک به غیر ورزشکاران آزمایش کردند.

آلن یی ، نامزد دکتری علوم بینایی گفت: "در نهایت ، ورزشکاران توانایی قوی تری در شناسایی اهداف متحرک کوچکتر نشان دادند ، که نشان می دهد تفاوت پردازش بصری بین آنها و بازیکنان بازی های ویدیویی ما وجود دارد." همه شرکت کنندگان بر اساس سطح بینایی ایستایی و خطای انکسار همسان سازی شدند و بینایی بینایی پویا را به عنوان عامل متغیر در عملکرد آزمایش خود متمایز کردند.

این یافته ها همچنین برای مراکز آموزشی بینایی ورزشی که ایده توسعه برنامه های آموزشی مبتنی بر بازی های ویدئویی را برای کمک به ورزشکاران برای بالا بردن عملکرد خود بررسی می کنند ، مهم است.

دالتون می گوید: "یافته های ما نشان می دهد که آموزش در محیط سه بعدی هنوز فایده ای دارد." "برای ورزشکارانی که به دنبال تقویت مهارت های بصری قوی هستند ، میدان دید وسیع تر و درک عمیق تربیت بدنی ممکن است برای بهبود بینایی پویا - و در نهایت ، عملکرد ورزشی آنها بسیار مهم باشد."

منبع داستان:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه واترلو . توجه: محتوا ممکن است از نظر سبک و طول ویرایش شود.

شما در بخش اخبار علمی نیل زاگرس البرز هستید

نیل زاگرس البرز سازنده انواع دستگاه شیرینگ پک، اتوماتیک، نیمه اتوماتیک، لیبل شیرینگ 

 

۵
از ۵
۱۵ مشارکت کننده