اجزاء بخش گاز دستگاه های بسته بندی

قسمت های مختلف بخش گاز دستگاه بسته بندی شیرینگ

قسمت تولید حرارت به وسیله گاز در دستگاه شیرینگ پک گاز سوز بخشی است دارای پیچیدگی های فراوان در کنار ایمنی بالا. در این مقاله اجزا مختلف این بخش را توضیح میدهیم.

معنی برنر چیست و جنس آن از چه فلزی است

برنر لوله ای است است استاندارد که بر اساس استانداردهایی برای ترکیب گاز با هوا ساخته میشود که باعث سوختن مناسب گاز و تولید حرارت میشود.

برنر گاز دستگاه شیرینگ پک

 

جنس برنر یا مشعل باید از استنلس استیل همراه با برند معتبر باشد. تا در مقابل دما بسیار مقاوم باشد تا خراب و کج و ذوب نشود. در انواع دستگاه بسته بندی دقت کنید برنر از جنس فلزی یا پروفیل دست ساز نباشد.

شیر مراقبت گاز یا شیر BM و عملکرد آن

 

مراقبت از نشت گاز و ممانعت از خروج گاز پس از خاموش شدن شمعک میباشد. بودن این قطعه در انواع دستگاه شیرینگ بسیار لازم است.

 شیر قطع و وصل اتوماتیک 

شیر برنجی شیرینگ پک گاز سوز

وظیفه این شیر روشن وخاموش کردن برنر در دمای مورد نیاز توسط ترموکوپل میباشد. خرابی این شیر بدین شکل است که مدام باز است. و برنر دایم روشن میماند و از  ترموستات دستور نمیگیرد. این قطعه در تمام انواع دستگاه باید باشد حتی شیرینگ نیمه اتوماتیک.

ترموستات یا قطعه تنظیم حرارت کوره

 

ترموستات کنترل حرارت شیرینگ پک

وظیفه این قطعه کنترل دما و تنظیم حرارت میباشد و فرامین لازم را به برنرها جهت روشن یا خاموش بودن میدهد.

تعمیر سیستم گاز ماشین آلات شیرینگ

برای تعمیر انواع دستگاه بسته بندی حتما باید از نیروهای فنی و کار آزموده استفاده شود. هرگز خود نصبت به تعمیر اینگونه ماشین آلات اقدام نکنید و از نیل زاگرس البرز کمک بگیرید.

۵
از ۵
۱۲ مشارکت کننده