اسپیس ایکس آماده پرتاب ماهواره سنجش از دور راداری ایتالیایی است

به نقل از: spaceflightnow

 

تصویر هنرمند از یک ماهواره COSMO-SkyMed نسل دوم در مدار. اعتبار: ASI
تصویر هنرمند از یک ماهواره COSMO-SkyMed نسل دوم در مدار. اعتبار: ASI

 

اسپیس ایکس قصد دارد یک ماهواره ایتالیایی رصد زمین با دید راداری عصر پنجشنبه از کیپ کاناورال انجام دهد. این ماموریت قرار است از سکوی 40 در ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال در ساعت 6:11 بعد از ظهر به وقت شرقی (2311 GMT) پنجشنبه انجام شود. این پرتاب پنجمین ماموریت فضایی در این ماه و چهارمین ماموریت فضایی اسپیس ایکس است.

9 موتور جت،  موشک حامل ماهواره 229 فوتی (70 متری) را در جنوب شرقی بر فراز اقیانوس اطلس با نیروی رانش 1.7 میلیون پوندی پرواز می دهند.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، مرحله دوم موشک فالکون 9 اسپیس ایکس، ماهواره رادار ایتالیایی - به نام COSMO-SkyMed را در مداری نزدیک به ارتفاع عملیاتی 384 مایلی (619 کیلومتری) مستقر خواهد کرد.

 دو پرواز قبلی به عنوان تقویت کننده جانبی موشک فالکون هوی اسپیس ایکس بازسازی شده بود، که کمتر از دو دقیقه و نیم پس از بلند شدن خاموش می شود.

رانشگرها  ابتدا ​​وظیفه پرواز را بر اعهده دارند و سه موتور دیگر موشک دوباره روشن می شوند تا ماهواره را به سمت کیپ کاناورال هدایت کنند.

اسپیس ایکس:  فالکون 9 را برای پرتاب این هفته روی سکوی 40 آزمایش کرد، سپس موشک رابا ماهواره راداری COSMO-SkyMed با وزن بیش از 4800 پوند یا حدود 2.2 تن، با بار کامل نصب کرده. تا پیشرانش برای مانورهای درون مداری را محیا کند.

عکس فایلی از موشک فالکون 9 روی پد 40 در ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال. اعتبار: SpaceX
عکس فایلی از موشک فالکون 9 روی پد 40 در ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال. اعتبار: SpaceX

 

انتظار می‌رفت که اسپیس‌ایکس موشک را چهارشنبه پرتاب کند. اما بر اساس اطلاعات هواشناسی نیروی فضایی ایالات متحده، احتمال آب و هوای مساعد برای پرتاب درعصر پنجشنبه  وجود دارد.

نگرانی های اولیه آب و هوا مربوط به بادهای زمینی و ابرهای کومولوس است که می تواند در هنگام صعود فالکون 9 از جوبه موشک آسیب وارد کنند.

نگرانی‌های اصلی آب‌وهوا برای روز پرتاب، ابرهای تجمعی و رگبارهایی است که در سطح پایین و همچنین شرایط وزش باد در طول پرتاب وجود دارد.

موشک فالکون 9 دومین ماهواره از نسل جدید ماهواره های تصویربرداری راداری COSMO-SkyMed است. این موشک برای استفاده نظامی و غیرنظامی در نظر گرفته شده است و توسط آژانس فضایی ایتالیا، وزارت دفاع ایتالیا و وزارت دانشگاه ها و تحقیقات ایتالیا تامین می شود.

هر فضاپیمای نسل دوم COSMO-SkyMed یا CSG که توسط Thales Alenia Space ساخته شده است، که مجهز به ابزار راداری است که برای رصد زمین در طول روز و شب طراحی شده است و تصاویری با وضوح بهتر از یک متر یا حدود 3.3 فوت می گیرد.

نسل دوم ماهواره‌های رصدی راداری ایتالیایی، پوشش ارائه شده توسط چهار فضاپیمای نسل اول COSMO-SkyMed را که از سال 2007 تا 2010 روی موشک‌های United Launch Alliance Delta 2 پرتاب شده‌اند، گسترش داده و در نهایت جایگزین آنها خواهد شد.

 

نیل زاگرس البرز سازنده انواع دستگاه شیرینگ پک و تنها سایت درج رپورتاژ تخصصی

۵
از ۵
۱۰ مشارکت کننده