دستگاه شیرینگ پک  

دستگاه شیرینگ پک بهترین وسیله برای بسته بندی و محافظت محصولات از گرد و غبار، ساده کردن در حمل ونقل و انبار داری است. برای بسته بندی از گرما یا بخار گرم بهره میبرد که برای گرم کردن خود از انواع سوخت ها برق یا گاز بهره میبرد.
 این دستگاه ها انواع و مدل های مختلفی دارند که به مدل‌های دستگاه های شیرینگ پک تونلی و کابینی  دسته بندی میشوند و از نظر کارکرد به شکل اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی هستند. در ادامه کامل تر آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. لازم به ذکر است که بسته بندی شیرینگ پک بنابه دلیل سریع، با کیفیت و ارزان بودن محبوبیت زیادی در بین اغلب صنایع واکثر کارخانجات دارند.


دستگاه شیرینگ پک  

انواع دستگاه شیرینگ پک

امروزه با افزایش فناوری های ساخت و تولید، توانایی ساخت هرگونه دستگاه شیرینگ پک ( اتوماتیک و نیمه اتوماتیک ) با هرنوع سوختی شدنی است. انواع سوخت برای تولید حرارت تونل درا می‌توان به وسیله برق، گاز، گاز و برق باهم ( در سایزهای بسیار بزرگ)، حتی دوگانه سوز  به سادگی فراهم نمود. از اینرو میتوان به دستگاه گاز سوز و برقی یا حتی دوگانه سوز اشاره نمود.

دستگاه شیرینگ پک تونلی

دستگاه شیرینگ تونلی در کارخانجات و شرکت های صنعتی بزرگ استفاده میشود و دلیل آن سرعت بسته بندی بالایشان است. دستگاه های شیرینگ پک تونلی همیشه برای بسته بندی چندین بسته در کنار هم مورد استفاده قرار میگیرند و در آن ها از نایلون های خوانواده پلی اتیلنی POF و PVC استفاده شده.
دستگاه شیرینگ پک تونلی دارا انواع مختلفی است:
دستگاه شیرینگ پک برقی که معمولا برای گرمایش تونل از برق سه‌فاز استفاده میکند.
دستگاه شیرینگ پک گازی که در ابعاد کوچک تمام الکتروموتورهای آن توسط برق تک فاز است و تولید حرارت در آن به وسیله گاز است.
دوگانه سوز(گازی و برقی) تلفیق دو نوع بالا که در راندمان تولید و شکل عملکرد بسیار انعطاف پذیر است.
این سه نوع مختلف دستگاه شیرینگ پک تونلی کارکرد یکسانی دارند و تفاوتشان در سوخت مصرفی آن ها  مخصوصا در تونل حرارتی میباشد.

تفاوت انواع سوخت (تک سوز و دوگانه سوز)

در زبان ساده تفاوت دستگاه شیرینگ پک در نوع سوخت آنها  برای گرم کردن تونل حرارتی خلاصه می‌شود.
انواع تک سوز یا با برق یا بوسیله گاز انرژی مورد نیاز برای گرمایش تونل را بدست می‌آورند.
شاید بتوان گفت نقطه ضعف انواع دستگاه شیرینگ پک در نوع تک سوزی آن بود ولی با طراحی دستگاه شیرینگ پک دوگانه سوز این ضعف از بین رفت و دستگاه قادر شد با هر نوع سوختی در شرایط مختلف تولید حرارت کند.

دستگاه اتوماتیک، نیمه اتوماتیک، دستی

عملکرد کدام نوع از دستگاه های شیرینگ پک نیاز‌های شما را رفع میکند؟

اگر کار شما جزء مشاغل خانگی است یا محدوده کاری کوچکی دارید نیاز به دستگاه شیرینگ پک دستی دارید. مزیت اصلی ان سبک بودن کم قیمت بودن و سادگی در عملکرد آن است.
از دستگاه شیرینگ پک نیمه اتوماتیک در صنایع در حال توسعه با اهداف بلند مدت استفاده می‌شود. که با ظرفیت تولید متوسط کار میکنند و روش آنها بیشتر بر پایه نیروی انسانی است و از جهتی احتمال رشد آنها بسیار بالا است .
دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک که بیشترین مصرف ان در صنایع آب معدنی و نوشیدنی هایی با بسته بندی بطری (پلاستیکی و شیشه‌ای) است اما برای بسته بندی در راندمان های بالا نیز کاربرد بسیار وسیعی دارند.
کار با این دستگاه نیاز به آموزش دارد.

تمامی انواع موجود توانایی بسته بندی انواع قوطی را دارند.
در انتها دو دستگاه از خانواده شیرینگ پک باقی میماند. برای محصولاتی که نیاز به تیغ برش نایلون نباشد از دستگاه تونل شرینگ استفاده می‌شود. و برای غلاف یا پلمپ درب محصولات از دستگاه لیبل شرینک حرارتی استفاده می‌گردد.

روش کار دستگاه شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک در چند بخش بسته بندی را انجام می‌دهد:
بخش دوخت که وظیفه کشیدن نایلون بر سطح کالا را دارد. انواع مختلف دوخت بنابه دستگاه مورد نظر متفاوت است. که اغلب آنها شمش آلومینیومی با روکش تفلون و سخت کاری شده است. این نوع دوخت مخصوص نایلون‌های جنس PVC است.
 بهتر است بدانید برای بسته بندی از چه نایلون شیرینگی استفاده کنید.​​​​​​​
 نوع دیگر تیغه دوخت مدل سیمی است که غالبا با ولتاژ24 ولت موجود است و برای برش انواع نایلون سلفونی یا پلی اتیلنی موجود است. قیمت انواع تیغ نصبت به ساختار انها متفاوت است.
​​​​​​​بخش تونل حرارتی که به وسیله گرما و دمش هوای گرم بر فیلم شیرینک  در حال عبور با دمای 150 الی 220 درجه سانتی گراد باعث جذب آن شده. گرمای تونل حرارتی میتواند توسط برق یا گاز حتی هردوی آنها بوجود اید.
بعداز عبور از تونل به فن‌های خنک کننده میرسیم که با سرعت بسیار بالا روکش که توسط گرما بسیار لخت شده را خنک می‌کند. این خنک کردن باعث سفت شدن و شفاف شدن لفافه می‌شود.
روش کار انواع دستگاه شیرینگ به همین شکل است و تمام موارد از این حالت خارج نیست در ادامه با موارد پیشرفته‌تری آشنا میشوید و انواع مدل ها را معرفی می‌کنیم.

دستگاه بسته بندی انواع بطری

برای بسته بندی انواع بطری چه پلاستیکی و شیشه‌ای میتوانیم از همه انواع استفاده نمود. اما مهم اینجاست که در کدام یک از صنایع چه نوعی. اگر تولید کم باشد بهترین پیشنهاد نیمه اتوماتیک است اما با این شرط که حتما از کفی یا سینی زیر محصول استفاده شود.
اما اگر تولید در حد وسیع و بازار شمول باشد بهترین پیشنهاد اتوماتیک است زیرا در ان نیازی دیگر به کفی نیست و عملیات نایلون کشیدن بر محصول اتوماتیک انجام می‌شود. این یکی از مهمترین کارهای دستگاه شیرینگ پک است که توانایی بسته بندی هر محصولی با کمی تغییرات را دارا می‌باشد.
​​​​​​​البته در شرکت‌های بزرگ که سطح فروش بالا است حتی وقتی محصولاتشان جعبه است از دستگاه شرینک نیز استفاده می‌شود.

تعریف دستگاه بسته بندی حرارتی

نام دیگر دستگاه شیرینگ پک را نیز میتوان دستگاه شرینک حرارتی گذاشت زیرا حرارت کار اصلی را برای بسته بندی حرارتی انجام می‌دهد.

قیمت بر اساس نوع

قیمت دستگاه شرینک تونلی به نوع سوخت و مدل آن و از همه مهمتر به ابعاد بستگی دارد.

صنایعی که تیراژتولید بالایی دارند و نیاز به سرعت قابل قبول و راندمان تولید برایشان از اهمیت خاصی بر خوردار است از ماشین آلات اتوماتیک با کیفیت بالا استفاده میکنند. زیرا استفاده از ماشین آلات اتوماتیک بهترین راه حل برای رشد تولید می‌باشد. دستگاه شیرینگ پک بر دونوع اصلی است مدل خودکار و شیرینگ پک نیمه  که هر دوی این ماشین آلات جزء دسته شیرینگ پک تونلی هستند.
حرارت مورد نیاز بخش کوره این دستگاه را میتوان با برق(المنت) یا گاز( شهری یا حتی مایع) در بعضی از حالات با هردوی آنها تامین نمود.
کمترین میزان قابل تولید با دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک نیل زاگرس البرز 500 پک در ساعت است. مکانیزم کنترل در این دستگاه کاملا پیشرفته و با طراحی روز صورت گرفته و حرارت کوره اصلی به صورت 10 هزار وات المنت میله ایی یا 2 برنر 1 متری گاز به صورت مستقل و کاملا کنترل شده است.
بنا به نظر مشتری میتوان از دستگاه شیرینگ پک دوگانه سوز نیز استفاده نمود. که لازم به تذکر است که در مدل شیرینگ پک گاز سوز به دلیل استفاده از گاز بسیار به صرفه تر می‌باشد.
یک عامل بسیار مهم که در اتوماتیک شدن دستگاه شیرینگ پک  است خوراک دهندگی اتوماتیک و کشیدن نایلون اتوماتیک به دور محصول میباشد.
انعطاف پذیری شیرینگ پک فوق در حدی است که قادر است با تعویض تنها یک کلید به صورت اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک تبدیل شود.  در مدل های سفارشی حتی میتوان به صورت مستقل از برق یا گاز نیز استفاده نمود.
نحوه بارگیری اتوماتیک این نوع شیرینگ پک بخشی از مکانیزم برقی و تعریف شده در مدارها و اتصالت برقی آن می‌باشد.
به دلیل آنکه در هنگام خروج نایلون از کوره، بسیار داغ است فن هایی جهت خنک کردن و محکم کردن سطح نایلون فعال میشوند. که همین خنک کنندگی باعث زیبا‌تر شدن نایلون پخته شده منجر می‌شود.که میتواند اتوماتیک یا دستی باشد.

دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک

​مشخصات فنی دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک بسیار مهم است که باید به آن توجه کرد.
در کوچکترین حالت شاسی ابعاد:2800 میلیمتر طول 950 میلیمتر عرض و 1700 میلیمتر ارتفاع دارد. و طول کوره 1250 میلیمتر است.
در بزرگترین حالت ابعاد شاسی : 4400 میلیمتر طول و 1500 میلیمتر عرض و 2500 میلیمتر ارتفاع به همرا کوره 2550 میلیمتری.​​​​​​​
​​​​​​​قطعات بکار رفته ​​​​​​​در ساخت شیرینگ بالاترین سطح تمرکز بر کیفیت قطعات بکار رفته است. 
​​​​​​​در سطحی که کل قطعات برق از برند هیوندا میباشد و تمام موتورها از بهترین انواع برند مانند سی ای دبلیو یا موتوژن یا برندهای معتبری که دارای ضمانت نامه میباشند.
تمام شاسی لیزر کاری شده و خم کاری سی ان سی  اتوماتیک شده تاکوچکترین تابیدگی را نداشته باشد و از ورق 2 میلیمتری در کل سطوح استفاده شده. عایق حرارتی پشم سنگ دانسیته 100 میباشد که باعث خروج نکردن هوای گرم داخل کوره به سطح بدنه میباشد.

مشخصات فنی مدل اتوماتیک

بسته به نوع محصولی که باید شیرینگ شود ابتدا اپراتور اشیا مورد نظر را برروی سطح جلوی دستگاه چیده سپس بعد از دیدن اشیا توسط چشم یا سنسور عملیات خوراک دهندگی صورت میگیرد که در ابتدا نایلون به صورت خودکار بر سطح محصول کشیده می‌شود سپس تیغ به صورت خودکار عملیات برش را انجام میدهد و منتظر ورود بقیه محصولات میشود. بعد از ورود مواد بعدی در حین انجام عملیات های قبلی بشته آماده شده بر روی نوار کاموایر سوار میشود و وارد کوره میشود سرعت عبور محصول از کوره به صورت صددرصد اتوماتیک است و توسط قطعه ای به نام اینورتر کنترل میشود. دمای کوره  شیرینگ بین 180 تا 190 درجه است بعد از عبور محصول از کوره شیرینگ کاملا پخته شده است و به وسیله فن های خنک کننده شروع به خنک شدن و کش آمدن و محکم می‌شود.

نحوه عملکرد اتومات

عکس‌های این مدل

دستگاه شیرینگ پک نیمه اتوماتیک 

دستگاه شیرینگ پک تونلی نیمه اتوماتیک ​​​​​​​برای بسته بندی وشیرینگ کردن محصولاتی که فرایند اتوماتیک نیاز نداشته باشد وبه صورت نیمه اتوماتیک قادر به تولید باشد استفاده میگردد.
دستگاه شیرینگ پک نیمه اتوماتیک در مجموعه هایی که نیاز به سرعت بسیار بالایی نیست و وزن محصول نسبتا پایین است بیشتر کاربرد ​​​​​​​دارد.  در کل روند تولید و کار با دستگاه شیرینگ نیمه اتوماتیک با نوع اتوماتیک آنچنان تفاوتی ندارد. شاید بتوانیم بگوییم از نظر کاربری و تعمیر و نگهداری به دلیل نداشتن پیچیدگی های اتوماسیونی این دستگاه ساده تر می‌باشد. ​​​​​​​​آموزش و راه اندازی شرینک تونلی نیمه اتوماتیک بسیار ساده است.

مشخصات فنی مدل نیمه اتوماتیک

عرض دهنه نسبت به نیازهای مشتری مشخص میشود که از چهل سانتیمتر عرض تا یک متروچهل سانتیمتر متغیر است.و ارتفاع بین چهل سانتیمتر الی یک متر میباشد.
طول دستگاه مستقیما به عرض محصول بستگی دارد اگر عرض محصول بیشتر شود طول کوره بیشتر میشود.
​​​​​​​ابعاد نرمال دستگاه شیرینگ پک نیمه اتوماتیک عبارت است از: طول:3400 میلیمتر در عرض:1000 میلیمتر در ارتفاع:1600 میلیمتر.
​​​​​​​طول کوره:1مترو25 سانتیمتر الی 3متر متغیر است.

در ابتدا کاربر محصول را بر روی ایستگاه اول دستگاه شرینک در ابتدامی‌گذارد. سپس بعد از تنظیم نایلون محصول را به ایستگاه بعد از تیغ راهنمایی کرده. نایلون را با دست پایین کشیده و سپس بازدن پدال تیغ فرمان برش نایلون را میدهد.حرارت تیغه دوخت اکثرا بین صدو سی تا صدو چهل درجه تنظیم میشود که توسط ترموستات های حرفه ای در حال کنترل هستند. با نشستن تیغ برروی نایلون پس از لحظه ای صبر فرمان بازگشت تیغ را میدهد و در این زمان نایلون دور به دور محصول دوخت خورده است.اکنون محصول بعدی را با همین روش برروی ماشین میگذارد این فرایند باعث میشود که قطعه قبلی بر روی نوار کاموایر قرار بگیرد و از مسیر تونل گرمایشی عبور کند و در نهایت در انتها در زیر فن خنک کننده قرار بگیرد تا باعث جمع شدن نایلون گرم شده شود. در شیرینگ پک نیمه اتوماتیک کنترل حرارت کوره نیز توسط ترموستات کنترل میشود.سرعت عبور قطعه از داخل کوره توسط قطعه ای به نام اینورتر کنترل میشود که کاربر میتواند بسته به نیازهای خود و نوع نایلون و ضخامت آن سرعت و ماندگاری محصول را کنترل کند.اگر سرعت بارگیری اپراتور به دستگاه مناسب باشد میتوانیم بگوییم که این ماشین قادر است دقیقه ای 13 الی5 1 بسته را بسته بندی کند.

نحوه عملکرد در مدل نیمه اتومات

عکس‌های مدل نیمه اتومات

دستگاه لیبل شیرینگ تونلی حرارتی

غلاف دور یک بطری یا غلاف درب شیشه ها که نشانه دستکاری نشدن محتویات محصول است که پملپ گفته میشود توسط دستگاه شیرینگ لیبل صورت میگیرد.
دستگاه شیرینگ کوچک و تمرکز هوا بر کنارهای قطعات، دستگاه شیرینگ لیبل میگویند، نام اصلی آن،  دستگاه لیبل شیرینگ است.

لفاف شرینک که دور بطری را احاطه میکند، غلاف می‌نامند. مواردی که از دستگاه اتوماتیک استفاده می‌شود سیستم غلاف گذار برروی آن نصب شده تا سرعت کار با دستگاه بسیار بالا رود.

نوع بسته بندی سس مایونز به وسیله لیبل شیرینگ اتومات با غلاف زن
لیبل پلمپ سر درب بطری
لیبلی که برای بستن تخممرغ شانسی استفاده میشود

​​​​تونل لیبل حرارتی چیست

دستگاه لیبل شیرینگ دارای تونلی است و تمام عملیات جذب، کوچک سازی،  درون آن انجام می‌پذیرد. این تونل توسط دو کار این عملیات را انجام میدهد.​​​​​​​
​1) حرارت ( توسط المنت‌های سه فاز تولید می‌شود).
2) حرکت و جریان هوا (توسط فن سیرکولاسیون تولید وزش هوای گرم ).
ضمنن زمان حرارت دیدن محصولات در دستگاه لیبل شیرینگ بسیار مهم است. این مورد توسط کاموایر، از تونل حرارتی انجام می‌شود.
​​​​​​​به همین دلیل آنهم لیبل شیرنگ تونلی نیز گفته میشود. المنت‌ها سه فاز و توانی معادل 8000 وات ساعت دارند تا بتواند دمای تونل لیبل شرینگ را بین 180 الی 250 درجه سانتی گراد تأمین کند.

دستگاه لیبل شیرینگ شامل:
1) شاسی (تمامی بخش های دیگر بر روی آن نصب میشود).
2) کوره یا تونل که المنت های برقی ، توسط بخش برق کنترل میشوند دمای مورد نیاز برای جمع شدن غلاف لیبل، تأمین میکند. این بخش باید بسیار خوب عایق کاری شود تا، انتقال حرارت داخل به بیرون جلوگیری نماید.
3) فن سیرکولیشن، باید کم صدا و پر قدرت باشد تا دمای بوجود آمده توسط المنت‌ها بخوبی در محیط تونل کوره پخش نماید.
4) کانوایر خوراک دهنده: گذشته از استیل بگیر استفاده میشد ولی اکنون به دلیل افزایش قیمت غیر منطقی آن دیگر توری کاموایر استفاده میشود. از نظر کیفی در خروجی تفاوتی باهم ندارند.
5) موتور محرکه کاموایر, توسط تابلو برق قابل کنترل سرعت است تا اپراتور بتواند بر سرعت الکتروموتور مدیریت داشته باشد.
چنانچه دستگاه لیبل شیرینگ بر اساس اصول و قوانین کاربر پسند بودن ساخته شده باشد و موارد بالا به درستی رعایت شده باشند دارای راندمان خوبی است.
نیل زاگرس البرز تمام موارد بالا را کاملاً رعایت کرده و آنها با بهترین برندها تجهیز شده. بهترین پشتیبانی پس از فروش را به مشتریان خود خواهد داد.

​​​​​​​

مشخصات فنی 

 گرمایش کوره  دستگاه لیبل شرینگ توسط المنت های میله ای.
بدنه کوره دارای عایق های حرارتی جهت جلوگیری اتلاف دمای داخل کوره.
قابلیت کنترل دمای کوره توسط سیستم PI ترموستات هوشمند.
ابعاد کلی دستگاه : طول 240cm، عرض80 cm، ارتفاع برای ظروف مختلف متغییر می‌باشد.
ولتاژ ورودی: ۳۸۰ ولت - 25 آمپر.
سرعت دستگاه: ۴۰۰ الی ۵۰۰ لیبل ساعت.
وزن دستگاه: ۲۵۰ kg.
تمامی قطعات برقی با مارک هیوندای اصل.
برنداینورتر تکو.

​تونل شیرینگ پیشرفته و ارزان

با رد کردن تصاویر مشخصات فنی را مطالعه فرمایید تا بهترین دستگاه همه کاره شیرینگ پک را بشناسید.

توانایی این دستگاه غیر قابل باور است اگر به فیلم توجه فرمایید درحالی که میتواند نایلون pof - بیست میکرون را شیرینگ کند در همان حال میتواند نایلون pvc را با ضخامت 90 میکرون شیرینگ کند. 

دستگاه شیرینگ پک قوطی و انواع قوطی کنسرو

"دستگاه شیرینگ پک قوطی", بطور کلی برای شیرینگ کردن محصولاتی به شکل قوطی خواه فلزی و یا پلاستیکی از انواع ماشین آلات پک با توان تولید بالا استفاده میگردد به دلیل جنس قوطی که اکثرا فلزی میباشد باید سرعت دستگاه شیرینگ پک در حدی باشد که قبل از داغ شدن فلز قوطی عملیات شیرینگ بطور صحیح انجام شده باشد.

​​انواع دستگاه شیرینگ قوطی را میتوان به دسته های زیر تقسیم نمود:

دستگاه شیرینگ پک قوطی انواع قهوه

برای بسته بندی قوطی فلزی

برای بسته بندی قوطی مقوایی

که میتوان از دستگاه شیرینگ قوطی فلزی انواع شیرینگ قوطی قهوه و شیرینگ پک قوطی  نوشابه را به طور مثال نام برد​​​​​​​.

شیرینگ پک قوطی فلزی | شیرینگ قوطی

دستگاه شیرینگ قوطی مقوایی را  میتوان به انواع بسته بندی های مدرن مقوایی قهوه و یا شیرینگ پک پاکت اشاره کرد.​​​​​​​​​​​​​​

دستگاه شیرینگ قهوه ​با توجه به سلیقه تولید کنندگان قهوه و نسکافه که از قوطی های بسیار شکیل و قیمتی برای برند کافی خود استفاده میکنند این دستگاه توانایی پاسخگویی به نیاز های بسته بندی آنها را دارد

​دستگاه شیرینگ پک قوطی قهوه

​دستگاه شیرینگ پک قوطی آب میوه سازگار با انواع قوطی فلزی و قوطی مقوایی پشت روکش آلومینیوم دار که به نصبت نیاز کارفرما میتوان حرارت و سرعت را به صورت اتوماتیک کنترل نمود

​دستگاه شیرینگ پک قوطی آبمیوه

​دستگاه شیرینگ پک قوطی نوشیدنی که بیشتر برای نوشیدنی های انرژی زا و کافئین دار مورد استفاده قرار میگیرد دارای آپشن های فراوانی است که میتواند خود را با نیازهای کاربر منطبق سازد

​دستگاه شیرینگ پک قوطی نوشیدنی

دستگاه شیرینگ پک قوطی کنسرو هماهنگ با نیاز مشتری که میتواند هم ردیف کن و بدون ردیف کن داشته باشد که به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک مورد استفاده قرار میگیر

​دستگاه شیرینگ پک قوطی کنسرو

دستگاه شیرینگ پک قوطی نوشابه دارار استفاده مستقل سوخت گاز و برق با فن آوری روز دنیا 

​دستگاه شیرینگ پک قوطی نوشابه

دستگاه شیرینگ پک قوطی رب گوجه فرنگی داراری خوراک دهندگی خودکار در مدل اتوماتیک و ردیف کن در مدل تمام اتوماتیک و بدون هردوی آنه در مدل نیمه اتوماتیک

​دستگاه شیرینگ پک رب گوجه فرنگی

دستگاه شیرینگ پک قوطی تن ماهی با توجه به حجم تولید ساخته شده و دارای تنظیم دور متغیر میباشد

​دستگاه شیرینگ پک قوطی کنسرو تن ماهی

اگر نیاز به تحقیقات بیشتری در زمینه پک یا بسته بندی دارید اینجا را کلیک کنید.و اگر میخواهید یک کارشناس واقعی در این ضمینه شوید به صفحه سوالات متداول برای خرید دستگاه شرینک مراجعه فرمایید.